Image default

بسیاری از مخاطبان سینما بتمن را ابرقهرمانی می‌دانند که به هنگام بروز خطر لباس خفاشی مشکی رنگ خود را به تن کرده و برای نجات مردم شتاب می‌کند. آنچه از بتمن در ذهن مردم نقش بسته شخصیتی مثبت، اخلاق‌گرا و نجات‌بخش است که بر بتموبیل مشهورش سوار می‌شود، با برهم زنندگان نظم شهر برخورد کرده و آن‌ها را مورد مجازات قرار می‌دهد؛ اما این تمام حقیقت زندگی پرفراز و نشیب بتمن نیست! یکی از رازهای سر به مهر زندگی پر هیجان بتمن که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته، زناکار بودن این ابرقهرمان هالیوودی است!!

بتمن با تالیا الغول زنا می‌کند که نتیجه‌ی آن تولد فرزند حرام‌زاده‌ای به نام دامیان است. تالیا مادر دامیان و دختر راس الغول (از دشمنان بتمن) هویت فرزند زنازاده‌اش را از بتمن مخفی نگه می‌دارد و برای آموزش هنرهای رزمی و شرارت دامیان را نزد لیگ حشاشین (تروریست‌ها) می‌فرستد. دامیان نیز پیش از اینکه به نوجوانی برسد موفق به کسب مهارت‌های پیشرفته در زمینه‌ی هنرهای رزمی می‌شود.

این نشان‌دهنده‌ی اوج انحطاط اخلاقی است که ابرقهرمانی به نام بتمن (که در برخی از نظرسنجی‌ها رتبه‌ی اول مشهورترین و برترین ابرقهرمان را از آن خود کرده) شخصیتی زناکار است. البته باور این موضوع چندان هم دشوار نیست چرا که تمدن غرب و در راس آن ایالات متحده‌ی امریکا با تبعیت از لیبرالیسم و ایدئولوژی‌های امانیستی و کفرآمیز در رتبه‌های بالای فهرست زنازاده‌ترین کشورهای جهان قرار دارند. این است تمدن نکبتی که برخی از آن با عنوان «کدخدا» یاد می‌کنند. تمدنی که قهرمانان و ابرقهرمانان آن زناکار و زنازاده‌اند.

مطالب مرتبط

کمدی وحشت با طعم پاگانیسم غلیظ!

سردبیر پویانقد

مردخفاشی و زن‌گربه‌ای، ابرقهرمانانی زناکار!

سردبیر پویانقد

نقد پویانمایی «عصر یخبندان 4»

سردبیر پویانقد

دیدگاهتان را بیان کنید