Image default

شرکت سازنده : 

Pixar_Wallpaper

استودیوی انیمیشن سازی پیکسار یا به اختصار پیکسار یک استودیوی انیمیشن سازی امریکایی است که در کالیفرنیا واقع شده است .

این شرکت توسط استیو جابز و ادوین کتمول ایجاد شد .

directors

انیمیشن های معروفی چون  داستان اسباب بازی ، در جستجوی نمو ، ماشین ها ، بالا ، شجاع و دانشگاه هیولاها ساخته ی این شرکت هستند. برخی از این انیمشن ها به عنوان انیمشن های سال شناخته شده اند.

مشخصات انیمیشن :

کارگردان : دن اسکانلون (dan scanlon)

تهیه کننده : کری رای (kori rae)

نویسندگان : Dan iel Gerson – Robert L. Baird – Dan Scanlon

 تاریخ انتشار : 21 جون 2013

بودجه ساخت : 200 میلیون دلار

میزان فروش : 743 میلیون دلار

 کشور : ایالات متحده ی امریکا

استودیوهای سازنده : والت دیزنی – پیکسار

توزیع : موشن پیکچر – والت دیزنی

 زبان : انگلیسی

گویندگان :

بیل کریستال (مایک )

جان گودمن (سالیوان)

استیو بوشمی (راندال)

باب پترسون (رز)

جان راتزنبرگر

کاراکترها :

monster university

داستان انیمیشن :

یک هیولای جوان که با اسم میشل مایک وازوسکی شناخته می شود ارزو می کند وقتی بزرگ شد یک از ترساننده ها شود . یازده سال بعد ، مایک یک ترساننده در دانشگاه هیولاها است ، جایی که او با هم اتاقی اش ، رندال رندی بوگس و یک هیولای بزرگ آبی و پشمالو (خزدار) دیدار می کند .

مایک سخت مطالعه می کند ، در حالی که سالی ممتاز (که از خانواده با استعداد ترساننده ها است) به توانایی ترسانندگی طبیعی خود اعتماد دارد . در امتحان پایانی ، مایک و رقیبش سالی نمی توانند توجه دین هاردستکرایبل (استادشان) را جلب کنند بنابراین شکست خورده و از برنامه کنارگذاشته می شوند و این باعث می شود که سالی از انجمن غرش امگا کنار گذاشته شود . مایک می خواهد که خودش را با ورود به بازی های وحشت به اثبات می رساند و انجمن کافه اوزما که قبلا از برنامه ترس کنار گذاشته شده بودند با وی همراه می شوند اما چون در ابتدا تعداد انها کمتر از استاندارد انجمنها است رد می شوند و بعد سالیوان به انها پیوسته و مایک با بی میلی حضور سالیوان را می پذیرد .

کافه اوزما در مبارزه اول شکست می خورد ، اما چون یکی از تیم ها به خاطر استفاده از ژل محافظ کنار گذاشته می شود کافه اوزما می تواند در مسابقات باقی بماند . رقابت کنندگان در مسابقات در پارتی انجمن غرش امگا شرکت می کنند دراین پارتی رقابت کنندگان در بازی ها به تحقیر و دلسرد کردن تیم کافه اوزما می پردازند . مایک یک دیدار مخفی را با شرکت هیولاها ترتیب می دهد تا روحیه تیم را بالا ببرد ، اما سالی هنوز شک دارد که مایک بتواند یک بترسان واقعی شود . پس از اینکه تیم در دور اول پیروز می شود ، مایک می فهمد که سالی برای اینکه رکورد مایک ارتقا پیدا کند کلک سوار کرده است . مایک برای اینکه ثابت کند که او می توان بترسان باشد به سمت ازمایشگاه در مدرسه می رود تا بتواند وارد جهان انسان ها شود ، اما در رو به یک کمپ تابستانی بازمی شود و او نمی تواند کابینی پر از بچه را بترساند .

در دانشگاه سالی به هاردیسکرایبل اقرار می کند که کلک سوار کرده است ، فقط برای اینکه او به انها اجازه بازگشت به دوره اموزشی را بدهد . بعد از اینکه سالی می فهمد که چه اتفاقی افتاده از در (در ورود هیولاها به جهان انسانها) وارد می شود و به دنبال مایک می گردد . پس از این که سالی ، مایک را پیدا و با او اشتی می کند ، انها سعی می کنند با هم بازگردند اما متوجه می شوند که در جهان انسانها گیر افتاده اند چون هاردیسکرایبل در را غیر فعال کرده و منتظر است تا مقامات مسئول فرا برسند . مایک تشخیص می دهد که تنها راه بازگشت به جهان هیولاها تولید انرژی کافی از جیغ است تا بتوان به وسیله ی ان برق در را فراهم کرده و به جهان خود بازگردند . سالی و مایک با یکدیگر همکاری می کنند ، بزرگسالان را می ترسانند ، و مقدار زیادی انرژی جیغ را تولید کرده و این به انها اجازه می دهد تا به آزمایشگاه بازگردند . کارانها منجر به اخراج آنها از دانشگاه می شود ، اما اعضای دیگر کافه اوزما اجازه پیدا می کنند تا به دوره های ترس دانشگاه بازگردند چون هاردسکرایبل تحت تاثیر عملکرد انها در بازی ها قرار گرفته است . انها از سالی و مایک خداحافظی می کنند  . هاردیسکرایبل به انها می گوید که  انها اولین کسانی بودند که وی را شگفت زده کردند و ابراز امیدواری می کند که در اینده موفق باشند . مایک و سالی در شرکت هیولاها  در میل روم تحت مدیریت مرد برفی زشت مشغول به کار می شوند . انها سعی می کنند تا در کار خود سر امد باشند و بتوانند دوباره عضوی از تیم بترسان شوند .

خطوط تعلیق :

 خط تعلیق اصلی :

چگونگی ثبت رکورد جدید در ترساندن انسانها

ایا مایک می تواند رکورد ثبت طولانی ترین جیغ را بزند و بهترین بترسان شود ؟

خطوط تعلیق فرعی :

 نحوه ی عبور انجمن کافه اوزما از مراحل مختلف مسابقه وحشت افرینان (هر مرحله خود خط تعلیقی دارد)

چگونگی رهایی مایک و سالیوان از حبس در جهان انسانها

نقد : 

ترس :

Scared_Child_at_Nighttime

یکی از موضوعات مهم که در زندگی تمامی انسان ها وجود دارد ترس است . تقریبا انسان یا موجودی وجود ندارد که ترس را تجربه نکرده باشد . اما اینکه چه عواملی باعث می شوند که موجودات بترسند می تواند متفاوت باشند .

تعریفی که که از ترس ارائه می شود به صورت زیر است :

” ترس احساسی است که هنگام دریافت تهدید باعث می شود افراد سریعا از آن تهدید دور شده و معمولا در جایی مخفی شوند . “

در سینما بخصوص سینمای غرب در دهه های اخیر سعی می شود که فیلم های ترسناک زیادی ساخته شود . این فیلم ها در کنار ترساندن افراد سبب بالارفتن ظرفیت هیجان نیز در انها می شود . در واقع سینمای غرب به خصوص هالیوود سعی دارد بیشتر با دامن زدن به مسائل ماورائی نوعی ترس را برای انسانها فراهم اورد .

 نکته جالب اینجاست که سینمایی هالیوود سعی دارد که ایمان به غیب را زیر سوال ببرد اما المان ها و شخصیت هایی که در فیلم های هالیوودی مشاهده می کنیم روگرفتی از موجودات و المان های ماورایی هستند . مثلا جن یک موجودی است که ان را می توان در عالم ماورا و غیب جستجو کرد نه در عالم ماده و حس اما در بسیاری از فیلم های غربی این موجود نقش مهمی ایفا می کند .

غرب در وضعیتهای مدرن و پست مدرن سعی در تقدس زدایی و کنار گذاشتن غیب داشت اما با عبور از ان وضعیت ها انسان غربی نه تنها نتوانست با ان شرایط خود را وفق دهد بلکه جلوتر از انها به دنبال یک گمشده ای می گشت که نمی توانست آن را در مدرنیسم و پست مدرنیسم پیدا کند . این نشان از یک نیروی درونی انسانهاست که میل به پذیرش عالم غیب و ماورا را دارند اما برخی تلاش می کنند که این نیرو را سرکوب کنند . امروز غرب در عصر ترنس مدرنیسم سیر می کند . عصری که در ان موجودات عجیب و غریبی ناشی از تخیلات انسانها ساخته و پرداخته می شود تا شاید جان تشنه ی انسانهای دور شده از عالم ماورا را سیراب کنند  اما متاسفانه جهتی که در براوردن این خواسته داده می شود دارای مشکل است و سبب انحراف بشریت می شود . در این تخیلات موجوداتی شبیه سازی می شوند که در برخی موارد ترساننده باشند . برخی از این موجودات در گستره هیولاها جای میگیرند . هیولاهایی که در انسان ها ترس ایجاد کنند .

اساس این انیمشن بر ترساندن استوار شده است . هر کدام از هیولاها بیشتر ترساننده باشند و بتوانند انسانها را با ضریب بالاتری بترسانند درجه بالاتری پیدا می کنند . یک شخصیت مغرور و مصمم وجود دارد که رکورد ترساندن انسانها را زده و کسی نتوانسته ان رکورد را بشکند . و این شخصیت در دانشگاه هیولاها دارای جایگاه بالایی است .

ملاک و معیار برای برتر بودن در دانشگاه هیولاها ترساننده بودن است . شخصیت اصلی فیلم مایک وازوسکی اصلا چهره ی ترسناکی ندارد اما از کودکی علاقه داشته که در اینده یکی از ترسناک ترین هیولاها شود . این هیولا که جثه ی کوچکی دارد در چهره اش ترس انچنان جایگاهی ندارد ! اما در نهایت می تواند رکورد ترساننده ترین را به همراه سالیوان دوست هیولایش بزند .

اما به جای اینکه او از ویژگی ذاتی ترساننده بودن هیولایی برخوردار باشد از هوش بالایی برخوردار است و با نقشه های که می کشد می تواند رکورد ترساندن را بشکند . در اینجا ترس به عنوان یک خصوصیت هیولایی تحت تاثیر هوش و ترفندهای هوشمندانه قرار می گیرد . این در حالی است که سالیوان از نیروی ترسانندگی ذاتی بالایی برخوردار است اما خود او اعتراف می کند که تحت تاثیر برنامه و طرح مایک قرار گرفته است .

در این انیمشن عملیات ترساندن روی انسانها انجام می شود . یک هیولای ترساننده باید بتوانند انسانها به خصوص کودکان (قبل از اینکه والدینشان متوجه شوند) را بترساند . بالاترین رکورد ترس گرفتن جیغ بیشتر از انسانهاست . که این جیغ ها ذخیره شده و از ان انرژی تولید می کنند . یعنی ماده اولیه برای تولید انرژی مورد نیاز هیولاها صدای جیغ ناشی از ترس است .

با این تفاسیر سعی شده که به مقوله ترس هم به شکل مادیگرایانه نگاه شود .

ترس از خدا در اسلام بالاترین جایگاه ترس را دارد . ترسی که سبب می شود انسانها دامن خود را به گناهان الوده نکنند و از دستورات خداوند پیروی کنند . همچنین ترس برای موجودات ماورایی مانند جن ها و ملائکه هم مانند انسان است . انها نیز اگر بالاترین ترس را از خدا داشته باشند سعی می کنند که بهتر فرمان الهی را اجرا کنند . ولی تفاوتی که بین ترس از خدا با ترس های دیگر وجود دارد این است که ترس از خدا شیرین و گواراست و موجب اسودگی و ارامش در انسان می شود ولی ترس های دیگرموجب وحشت و آشفتگی انسان می شود .

در این انیمشن هیولاها هستند که بیشترین ترس را در انسان ایجاد می کنند ان هم از نوع وحشت آور ان نه از نوع ارامش بخش .

ترس در فلسفه ی غرب هم جایگاه بالایی دارد . به عنوان نمونه در اثر ” ترس و لرز ” سورن کیرکگور فیلسوف معروف اگزیستنسیالیست به موضوع ترس پرداخته می شود که این فیلسوف  با شروع از ترس به فسلفه اگزیستنس می رسد .

غول ها و هیولاها :

original

عواملی که در این فیلم نقش ترساننده را بازی می کنند هیولاها هستند . از زمان های گذشته تا به امروز در افسانه ها حرف از هیولاهایی با ویژگی های مختلف زده می شود . وجه مشترک اکثرهیولاها وحشت ناک بودن و ترساننده بودن انهاست .

در اسطوره ها و افسانه ها ی یونانی ، چینی ، ایرانی و … هیولاها جایگاه ویژه ای دارند .  علاوه بر این هیولاها دارای ویژگی ها منحصر به فرد و نیروهای خاصی هستند .

در قدیمی ترین اثر باقی مانده در غرب یعنی ایلیاد و ادیسه هومر که مربوط به دوران اساطیری می شود به موضوع هیولاها و غول ها بسیار پرداخته شده است .

موضوع هیولاها از دیر باز مورد علاقه انسان ها بوده است اما با پر رنگ شدن نقش سینما در جهان ، سینماگران سعی می کنند که به این موضوع از منظرهای مختلف دامن بزنند .

در این انیمیشن بیشتر از اینکه به بعد قدرت و نیرومندی هیولاها توجه شود به بعد ترسانندگی انها نگاه شده است .

هیولاها در برابر انسان ها قرار داده شده اند . به گونه ای که جیغ ناشی از ترس انسانها باعث تولید انرژی برای هیولاها می شود .

سوالی که ممکن است فکرها را مشغول کند این است که چرا تا این حد در سینما به خصوص سینمای غرب به موضوع هیولاها و غول پرداخته می شود و ایا هیولاها واقعیت دارند یا نه ، چرا انسانها به عنوان ابزارهایی برای اهداف خاص از انها استفاده می کنند و اصلا از دیدگاه دینی چنین موجوداتی قابل پذیرش اند و ساخت چنین اثار سینمایی مشکلی ندارند ؟

پرداختن این گونه موضوعات ریشه در تاریخ و اسطوره سازی های غرب دارد . در اسطوره سازی اکثر هیولاهایی که ساخته و پرداخته می شوند ماهیت واقعی ندارند و تنها ساخته تخیل و ذهن بشر است .

تخیل پردازی بیش از حد سبب می شود انسان از عالم واقع دور شود و هدف اصلی انسان که متعالی شدن است در حاشیه قرار گیرد و به مرور از زندگی او حذف شود . این نوع تخیل پردازی از منظر دینی نکوهش شده و مورد قبول نیست .

شخصیت سازی های تخیلی سبب می شود انسان از ماهیت اصلی خود دور بماند و نه تنها از عالم مادی که در ان زندگی می کند دور می شود ( و در عالم ذهنی مشغول می شود ) بلکه دیگر عالم ماورا و غیب جایگاهی  در زندگی انسان ها پیدا نمی کند . در این صورت جهان ذهنی جای عالم غیب را میگیرد واین خود خسرانی بزرگ برای انسانها پدید می آورد .

این تخیل پردازی ها تا جایی پیش می رود که انسانها حتی از زندگی عادی خود غافل می شوند و مشکلات بسیاری برای خود پدید می اورند .

فراماسونری و شیطان پرستی :

4218452_f520

freemasonary

المان های و نمادهای فراماسونری و شیطان پرستی زیادی در این انیمیشن به چشم می خورند .

شخصیت اصلی انیمیشن مایک وازوسکی یک هیولایی است سبز رنگ که تشکیل شده از یک سر توپ مانند و یک چشم در بخش بالایی سرتوپی اش دارد و دارای دست و پاهایی کوچک است . دو شاخ کوچک هم در بالای سرش وجود دارد .

تک چشم که با عنوان چشم نظاره گر هم شناخته می شود یکی از نمادهای معروف فراماسونری است. تک چشم نظاره گر همچنین در ارم مربوط به دانشگاه های هیولاها وجود دارد . برخی از شخصیت های انیمشن هم تنها یک چشم دارند . این در حالی است که هیولاهای دو یا چند چشم هم در این دانشگاه مشغول تدریس و تحصیل هستند و این دانشگاه تنها منحصر به تک چشم ها نمی شود !!

شاخی که در بالای سر بیشتر شخصیت ها دیده می شود  نماد شاخ دویل است . شاخ دویل یکی از نمادهای معروف فراماسونری و شیطان پرستی است . حتی این نماد در معماری های موجود در انیمیشن هم وجود دارد .

devil horns

نماد هرم معروف فراماسونری هم در چند جای انیمیشن تکرار می شود . به تصاویر زیر نگاه کنید :

(لطفا به سقف اتوبوس و نمایشگر تردمیل نگاه کنید )

IlluminatiWatcherDotCom-Monsters-University-6

IlluminatiWatcherDotCom-Monsters-University-11

در تصویر سمت راست بالا دو دستبند روی مچ مایک که شبیه پرچم رژیم صهیونیستی است دیده می شود . رنگ ابی برای یهودیان و فراماسون ها مقدس و با اهمیت است .

با جمع کردن اطلاعات مختلف و علائم موجود به این نتیجه می رسیم که مایک وازوسکی دارای شخصیتی فراماسون بوده و یک یهودی صهیونست است !! (شاخ شیطان – تک چشم – پوشیدن دستبند ابی شبیه به پرچم رژیم صهیونیستی – کوچک تر بودن نسبت به هیولاهای دیگر – اسم مایک که برگرفته از مایکل است ! و  …. )

Monsters_University_poster_3

در بخشی از فیلم ستاره پنج پر که یکی از نمادهای شیطان پرستی است نمایش داده می شود .

در تصاویر زیر مایک برای اینکه در رقابت با سالیوان پیروز شود برنامه ریزی می کند و روزی را که می خواهد به هدفش برسد با نماد ستاره 5 پر (ستاره پنتاگرام ) علامت گذاری می کند . به تصاویر زیر نگاه کنید :

pentagram

در تصویر زیر شاخ بافومت و تک چشم و همچنین نماد شاخ دویل را ببینید :

1

تقریبا فضای حاکم بر انیمیشن را نمادهای فراماسونری فراگرفته است . در هر صحنه یک سمبل و نماد فراماسونری برای بیننده نمایش داده می شود و تکرار انها سبب نهادینه شدن این علایم می شود .

نماد ابلیسک نیز در این انیمیشن استفاده شده است :

2

Daneshgahe Hayoolaha (www.Downloadha.com)[13-43-11]

برتر خواندن قوم یهود در حوزه اندیشه و تفکر :

 قوم یهود همواره در اقلیت قرار داشته و این در اقلیت بودن امروز خود را بیشتر نشان می دهد . از میان ادیان الهی پیروان یهودیت در پایین ترین جایگاه جمعیتی قرار دارند . در قوانین یهودیت کسی یهودی است که در یک خانواده یهودی الاصل به دنیا امده باشد حتی اگر فردی قوانین شریعت یهودیت را نپذیرد چون از خانواده یهودی به دنیا امده یهودی به حساب می اید ولی اگر فردی از خانواده یهودی نباشد و قوانین یهودیت را قبول کند و به ان پایبند باشد یهودی به حساب نمی اید !!

یکی از عواملی که یهودیت در اقلیت قرار دارد  قوانینی است که آنها برای خود تعریف کرده اند .

همین طور که گفته شد به دلایل متعدد مایک  هویت یهودی صهیونیست دارد .

یک هیولای کوچک که معادل در اقلیت بودن یهودیان است ، یک چشم دارد که این نشان از فراماسون بودن ان هیولاست و اینکه چشم نظاره گر گروه به حساب می اید. دستبندهایی که استفاده می کند پرچم رژیم صهیونیستی را تداعی می کند ، علامت  ستاره 6 پر که در تقویم به عنوان هدف نهایی خود ترسیم میکند هم دلیلی بر این مدعاست که این هیولای کوچک یهودی صهیونیست است !

اما مایک یک سر توپی بزرگ دارد و دست و پاهایی کوچک و در واقع بیشتر حجم بدن مایک را سر او تشکیل داده است در حالی که این نسبت در موجودات دیگر متفاوت است . این موضوع به مخاطب القا می شود که قدرت تفکر در مایک بر ویژگی های دیگر او برتری دارد .

در موارد مختلف دیده می شود که از نظر هوشی مایک از همه هیولاها برتر است . او می تواند یک گروهی را که ظاهر انها ترسناک نیست تشکیل دهد و انان را برای شرکت در مسابقه اماده کند . او حتی با برنامه ها و نقشه هایی که تهیه می کند سبب می شود که گروه با وجود ترسناک نبودن به مقام اول در ترساندن برسند .

در انتهای انیمیشن وقتی که مایک می فهمد که سالیوان ادمکی را که میزان ترسیدن را می سنجید دستکاری کرده از دست وی ناراحت می شود . سالیوان به مایک می گوید که تو نمی توانی ترسناک باشی . مایک از اینکه سالیوان ادمک را دستکاری کرده بود به شدت ناراحت شده و می خواهد بفهمد ایا واقعا ترسناک نیست . از دری وارد جهان انسان ها می شود و به کابینی که تعداد زیادی کودک وجود دارد وارد می شود اما هیچ کدام از کودکان با دیدن او نمی ترسند!

 این موضوع القا می شود که رژیم صهیونیستی و یهودی های صهیونیست ترسناک نیستند هر تغییری هم که در چهره خود ایجاد کنند انسان ها از ان ها نمی ترسند !!! چون اصلا از لحاط ژنتیکی این خصلت ترساندن در انها وجود ندارد.

بعد  مایک که وارد جهان انسانها شده است در کنار دریاچه ای با ناراحتی می نشیند و سالیوان هم با ورود به دنیای انسان ها به وی ملحق می شود پلیسها انها را دنبال می کنند . مایک و سالیوان به اتاقی که از انجا می توانند وارد جهان هیولاها شوند می رسند اما درب ان بسته است و تا صدای جیغ ناشی از ترس ذخیره نشود ان درب باز نمی شود . در اینجا مایک از هوش خود استفاده می کند و ترفندهایی را به کار می گیرد تا از ویژگی ترسانندگی ذاتی سالیوان استفاده کند. انها موفق می شوند رکورد ترساننده ترین هیولا را بزنند.

وقتی که سالیوان و مایک ان رکورد را می زنند سالیوان به مایک می گوید که اگر تو نبودی من نمی توانستم انها را بترسانم و نمی توانستم از ان دردسری که درست شده بود رهایی پیدا کنم . یعنی به خاطر ایده ها و فکرهایی که مایک داشت انها توانستند که هم رکورد بزرگترین جیغ را ثبت کنند و هم از شر انسان ها در امان باشند .

بارها در انیمیشن به مایک گفته می شود که ترسناک نیست .

(اما بر خلاف روندی که در این انیمیشن هست فرقه های سری نظیر فراماسونری از مخوف ترین و رازالود ترین انجمن ها هستند که ترسناک ترین اعمال را مرتکب می شوند . در دولت های غربی به خصوص امریکا و انگلیس سهم بالایی را دارند و کنترل امور را به دست دارند . و با این قدرتی که دارند انواع جنایات را مرتکب شده و سبب ترس و وحشت در میان انسان ها می شوند . این در حالی است که خود فراماسون ها هم به گونه ای می خواهند خود را خیرخواه و کمک کننده به مردم نشان دهند اما در باطن اینگونه نیست .)

اگر به تاریخ غرب نگاهی اجمالی انداخته شود سهم دانشمندان یهودی در متحول کردن علوم غربی بسیار زیاد است . البته به علوم که انان تولید کرده اند نمی توان اعتماد و اکتفا کرد چون از بعد مادی جهان را توصیف می کنند . به عنوان مثال اسحاق نیوتون و البرت انیشتین هر دو یهودیند و در علم فیزیک تحولات بنیادینی با فرضیه های خود رقم زدند . امروزه قوانین نیوتن و همچنین فیزیک کوانتوم جز فرضیه های شناخته شده و معروف در جهان هستند . به همین خاطر یهودی ها سعی دارند این موارد را در جهان برجسته کرده و خود را قومی تافته ی جدا بافته که بخش عظیمی از علوم جهان را تولید کرده است ، معرفی کنند .

لذا در این انیمیشن به طور مشخص انجمن کافه اوزما را برتر از سایر انجمن ها نشان می دهند و در واقع می خواهند این را القا کنند که قوم یهود از نظر علمی برتر از سایر اقوام هستند .

تلاش برای القای رهبری یهود بر جهان  :

 یهودیان خود را قوم برتر و رهبر جهان می دانند . در گذر تاریخ انها در دربار امپراطوری های بزرگ نفوذ کرده و تلاش می کردند تا قدرت خود را بر دیگران حاکم کنند . در واقع امپراطوری های مطرح جهان را تحت کنترل خود در اورده و اهداف خود را از این طریق اعمال می کردند . نمونه ی ان را در امپراطوری هخامنشی ایران که با نفوذ استر به دربار خشایارشا و همچنین کنار زدن هامان  و جایگزین کردن مردخای عموی استربه جای وی ، یهود جایگاه خود را تثبیت و قدرت تصمیم سازی و تصمیم گیری را از خشایارشا سلب کرد و خود عنان کار را به دست گرفت . نتیجه ی این نفوذ یهودی ها در امپراطوری هخامنشی کشتار بیش از 70 هزار انسان ایرانی بی گناه بود .

انها به امپراطوری های دیگر هم رحم نکردند به امپراتوری روم و بریتانیا هم نفوذ و از طریق انها اهداف خود را برای رهبری جهان پیاده کردند . با سوار شدن بر امپراطوری بریتانیا ، امپراطوری عثمانی را تضعیف کردند و در نهایت آن را نابود ساختند.

 امروز یهودیان صهیونست در امریکا نقش دولت در سایه را بازی کرده و تمام اعمال دولت مردان امریکا توسط جریان های مخفی یهود کنترل شده و به انها خط می دهند .

مایک در هر گروهی که وارد می شود سعی می کند رهبری ان را بر عهده بگیرد . با تشکیل گروهی خود رهبری گروه را بر عهده می گیرد . گرچه سالیوان از لحاظ هیکل و ترساننده بودن از مایک سر تر است اما این مایک است که سالیوان را کنترل و خط دهی می کند . (شاید بتوان مایک را رژیم صهیونیستی و سالیوان را امریکا در نظر گرفت  در این صورت این امریکاست که پیرو دستورهای رژیم صهیونیستی و یهودی های صهیونیست عمل می کند )

در بخشی از انیمیشن مایک به گروه می گوید هر چقدر تا حالا استعداد داشته اید و بلد بوده اید کنار بگذارید و هر چه من می گویم انجام دهید . وی در واقع خود را رهبر گروه می داند .

در بخش های مختلف انیمیشن اعضای گروه به رهبری مایک اذعان می کنند .

آموزش تشکیل انجمن و فرقه :

Oozma-Kappa

وقتی که مایک از کلاسهای دانشکده ترس کنار گذاشته می شود تصمیم می گیرد که در مسابقات وحشت افرینان شرکت کند . اما برای شرکت در این مسابقات باید  برای خود گروهی را تشکیل دهد . وقتی که مایک به برگزار کنندگان مسابقات اعلام می کند که می خواهد در مسابقات شرکت کند انها به وی می گویند که باید عضو یکی از انجمن ها باشد . او در نهایت انجمنی با چند هیولای دیگر تشکیل می دهد و اسم انجمن را کافه اوزما می گذارد .

مایک گروه را تشکیل می دهد و به کافه اوزما رفته اعضای انجمن هر کدام خود را معرفی می کنند . بعد سالیوان و مایک به اتاقی در طبقه بالای خانه راهنمایی می شوند وقتی سالیوان و مایک با هم صحبت می کنند ناگهان برق قطع می شود هر دوی انها به پایین پله ها رفته و اعضای انجمن را با لباس های عجیب و کتابها و علائمی در دستشان مشاهده می کنند .

بعد اعضای انجمن کافه اوزما به مایک و سالیوان می گویند :

ایا قول می دهید که سرباز انجمن کافه اوزما باشید ؟

باید راز نگه دار باشید ، فهمیدید .  و ….

این نحوه برخورد بیشتر شبیه به عضویت در فرقه های سری مثل فراماسونری است . به عکس های زیر و علائمی که استفاده شده است توجه کنید :

fergheha

در واقع تلاش می شود که عضویت در انجمن های سری مثبت نشان داده شود . کما اینکه انجمن کافه اوزما همگی با هم توانستند در مسابقه وحشت افرینان پیروز شوند و در صورت به هم زدن انجمن نمی توانستند به ان پیروزی ها دست پیدا کنند !!

این القا می شود در صورتی فردی می تواند به بالاترین درجه موفقیت برسد که عضو انجمن ها و فرقه های سری باشد .

 مکتب امنیتی یهود و نسبت ان با ترس :

 در جهان 4 مکتب امنیتی معروف وجود دارد که عبارتند از :

1- آسیب محور

2- تهدید محور

3- فرصت طلب

4- موقعیت طلب

657-42-02

مکتب اول مربوط به روس هاست .

مکتب دوم مربوط به یهودی هاست .

مکتب سوم مربوط به امریکاست .

مکتب چهارم مربوط به اسلام و ایران است .

مکتب امنیتی که در انیمیشن دانشگاه هیولاها مورد بررسی قرار می گیرد البته به شکل مخفیانه و غیر مستقیم مکتب امنیتی یهود است .

یهودی ها به دلیل اینکه در اقلیت جمعیتی و سرزمینی هستند همواره تلاش می کنند  قبل از اینکه مورد تهدید واقع شوند خود دست به تهدید ملل و کشورهای دیگر بزنند . مثلا در قضیه انرژی هسته ای ایران دائما یهودی های صهیونیست بر طبل جنگ و حمله ی هسته ای می کوبند در حالی که در عمل کاری از دست آنها بر نمی اید . این روشی است که یهودی ها برای برون رفت از مشکلات و برای جلوگیری از نابودی خود استفاده می کنند .

قبلا در مورد ترس توضیح داده شد که اگر تهدیدی به انسانی برسد ان فرد سعی می کند  فرار کند یا در جایی مخفی شود . پس در صورتی ترس معنا پیدا می کند که تهدید وجود داشته باشد . حال اگر کسی بخواهد با ترس مقابله کند یکی از روشهایی که وجود دارد این است که  در مقابل تهدید ، دست به تهدید بزند و در این راه پیش دستی کند .

همین طور که در موارد قبلی گفته شد مایک دارای کاراکتری یهودی صهیونیست است . از دوران کودکی او ارزو داشت تا بهترین بترسان شود . تمام تلاش خود را کرد و وارد دانشگاه هیولاها شد ، در کلاس های دانشکده ترس شرکت کرد . بعد انجمنی تشکیل داد و درنهایت توانست رکورد بهترین بترسان را بشکند .

داستان حکایت از ان دارد که این کاراکتر یهودی صهیونیست سعی دارد این را القا کند که او با وجود کوچک بودن می تواند بسیار ترسناک باشد و تهدید را پس بزند و در واقع با تهدید کردن دیگران ، انها را بترساند .

گرچه از نظر ظاهری ترسناک به نظر نمی رسد اما با تفکر و هوش خود دیگران را تهدید می کند و می ترساند .

در پایان وقتی که مایک می خواهد سالیوان را ترک کند سالیوان به او می گوید :

تو اصلا ترسناک نیستی ولی خیلی نترسی !!

مفهوم چنین جمله ای این است که صهیونیست ها نمی ترسند و در ظاهر ترسناک هم نیستند اما می توانند دیگران را به راحتی و با نقشه و حیله بترسانند همانطور که در انتهای فیلم توانستند بالاترین جیغ را از انسانها بگیرند .

مطالب مرتبط

«زوتوپیا»؛ پنجره ای به سوی جهانی‌سازی باغ وحش انسانی مدرن

سردبیر پویانقد

نقد انیمیشن گیسوکمند (ژولیده)؛ نزاع شرق و غرب تحت پوشش تقابل سنت و مدرنیزم

سردبیر پویانقد

نقد پویانمایی « لگو »

سردبیر پویانقد

دیدگاهتان را بیان کنید